środa, 1 kwietnia 2015

Kosmetyki - w jaki sposób je dobierać?

Pewnie jak większość kobiet wielokrotnie zastanawiałaś się w jaki sposób kosmetyki dobierają najlepsi wizażyści na świecie, co robią aby najbardziej znane osobistości naszego świata wyglądały młodo, świeżo i pięknie.
Dlaczego ich makijaże nie spływają od pierwszej kropli potu? To wszystko wydaje się potworną tajemnicą, której nikt nie chce odkryć jednak prawda jest z goła odmienna. Podstawowym problemem większości kobiet jest zły dobór kosmetyków. Starajmy się dobierać je przede wszystkim pod kolor karnacji. Naprawdę mało estetycznie wyglądał będzie bardzo jasny fluid do bardzo ciemnego kolorytu skóry i na odwrót.

Bardzo ważną a często pomijaną prawdą jest dopasowanie kosmetyków do koloru włosów. Jeśli ładnie dobierzemy kolory biorąc pod uwagę zarówno kolor włosów jak i cery uzyskamy bardzo ładny, harmonijny wręcz makijaż, który będzie przyciągał wzrok. W przeciwnym wypadku uzyskamy okropny efekt, który co prawda również może przyciągać wzrok lecz bardziej ze śmiechu niż zachwytu.
Kolejną sprawą bardzo ważną przy zakupie kosmetyków jest ich jakość, niestety tanie kosmetyki są bardzo tandetne. Ciężko wykonać dobry makijaż podkładem, który po kilkudziesięciu minutach sam spłynie. Nie oszukujmy się drogie Panie, w tym wypadku niestety cena idzie w parze z jakością.

Jeśli chcemy wyglądać młodo i atrakcyjnie musimy zainwestować w kosmetyki przynajmniej marek ze średniej półki cenowej takiej jak Loreal, czy Max Factor. Ja ze swojego doświadczenia pragnę polecić firmę Revlon, która jest ustawiana troszkę w koncie w naszym kraju a Revlon jest naprawdę bardzo solidną firmą, która produkuje rewelacyjne kosmetyki. Kończąc powoli mój artykół napisze jeszcze jedną wydaje mi się bardzo istotną rzecz, nie bójmy się eksperymentować z makijażem. To się opłaca! Pamiętaj, że jeśli coś Ci nie wyjdzie zawsze możesz to... zmyć.
Zapraszam do komentowania i wyrażania własnych opinii
Przepraszamy system oceniania jest chwilowo niedostępny
Ocena: 4.0 (liczba głosów: 7)

1 komentarz:

  1. Niestety wiele kobiet w dalszym ciągu nie patrzy na to co i kiedy na siebie nakłada. Lato w pełni a tu idzie taka jedna z drugą i fluid z niej spływa no ale cóż... sklepy z kosmetykami mają utarg przynajmniej;)

    OdpowiedzUsuń