środa, 1 kwietnia 2015

Jak przekazać życzenia?

Okres Świąt Wielkiej Nocy, a zwłaszcza Bożego Narodzenia zaliczany jest do momentów, w których ludzie masowo przesyłają sobie życzenia.
Wraz z ewoluowaniem technologii pojawiły się nowe, coraz to ciekawsze kanały przesyłania sobie życzeń. Aspekt ten zmienia się na bieżąco i wraz z popularyzacją danego kanału komunikacji staje się on również sposobem na przekazanie życzeń. Przed nastaniem czasów telefonów komórkowych ludzie przesyłali sobie kartki pocztowe. Dokonywano zakupu kilkunastu kartek, na każdej z nich pisano piękny wierszyk, którym były przykładowo życzenia bożonarodzeniowe. Następnie wszystko trafiało do skrzynki pocztowej, i do  różnych zakątków świata. Był to dobry kanał, który wciąż wykorzystywany jest przez tradycyjnie żyjące rodziny, ale nie da się ukryć, że zanika.
Wielką rewolucję wprowadziły telefony komórkowe, przestaliśmy się wtedy ograniczać w ilości wysyłanych wiadomości. W okresie świąt sieci były przepełnione, trudno było wysłać jakiekolwiek życzenia. W ciągu kilku dni przesyłano miliony smsów.

Kolejną rewolucją było wprowadzenie serwisu internetowego nasza klasa. Fakt, iż tak wiele ludzi z niego korzysta spowodował, że to właśnie poprzez prywatne wiadomości przesyłano życzenia, dodawano je do komentarzy w profilach. Zmiany zauważalne były już w czasie ostatnich świąt. Jakie zmiany przyniosą kolejne?  Trudno powiedzieć. Być może ludzie wymyślą zupełnie inny nowy kanał, ale to musimy już troszeczkę poczekać.
Zapraszam do komentowania i wyrażania własnych opinii
Przepraszamy system oceniania jest chwilowo niedostępny
Ocena: 4.0 (liczba głosów: 7)

1 komentarz:

  1. Najlepiej prosto od serca własnymi słowami i osobiście jeśli się da

    OdpowiedzUsuń