środa, 1 kwietnia 2015

Jaki telefon wybrać. Samsung czy Nokia?

Wybór telefonu dla większości osób stanowi pewnego rodzaju dylemat. Nie chciałbym tutaj rozwodzić się nad poszczególnymi modelami, a jedynie porównać dwie z czołowych firm na rynku telefonów komórkowych, ponieważ większość osób wybiera telefony "po firmie", a dopiero później decyduje się na konkretny model.Firma Samsung kojarzona jest z produkcją różnorakich urządzeń domowych. Chodzi tutaj zarówno o urządzenia RTV, jak i AGD. W zasadzie możliwe jest dokonanie zakupu wszystkich urządzeń, jakie tylko potrzebne są do domu opatrzone marką Samsung. Druga z firma wskazanych w tytule artykułu kojarzona jest przede wszystkim z telefonami komórkowymi.

Nokia jest dominatorem w swojej branży – zarówno w Polsce, jak również i innych krajach świata firma cieszy się wysoką, ale nieco słabnącą popularnością. Jedną z przyczyn owej słabnącej popularności są telefony komórkowe firmy Samsung, które zaczęły trafiać w gusta klientów wieloma cennymi dla użytkowników cechami. Od zawsze największym walorem komórek firmy Nokia była prostota obsługi. W zasadzie telefonu Nokia obsługiwało się całkowicie intuicyjnie – nie było w tym żadnego zaawansowania, a każdy kto posiadał w swoim życiu choć jeden telefon Nokia mógł swobodnie zmieniać jego modele, a z pewnością nie będzie mieć problemów z kolejnymi jego wersjami. Samsung postawił przede wszystkim na wygląd, ale coraz większą wagę zaczęto również przypisywać prostocie obsługi.W tym roku w Polsce pojawiła się komórka Samsung Tocco, z dotykowym wyświetlaczem. Urządzenie o bardzo atrakcyjnym wyglądzie, niewielkim wymiarach, które wbudowane ma dotykowy wyświetlacz. Samsung Tocco potrafił zdobyć wielu dotychczasowych klientów firmy Nokia, ale chodzi głównie o grupę docelową kobiet, które uwielbiają niewielkie telefony komórkowy o łatwiej obsłudze i zaawansowanych możliwościach – a to właśnie główne walory komórki Tocco.

Zapraszam do komentowania i wyrażania własnych opinii
Przepraszamy system oceniania jest chwilowo niedostępny
Ocena: 4.3 (liczba głosów: 7)

3 komentarze:

  1. Lepiej wybrać samsunga. Jestem użytkownikiem samsunga j700 i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest odporny na wstrząsy. Doskonały telefon. A jeśli miałbym wybierać to wybrał bym samsunga!

    OdpowiedzUsuń
  2. to zależy od Ciebie z jakim telefonem ci lepiej!!

    OdpowiedzUsuń
  3. Miałem Nokie i jest dobra bo kilkanaście razy na beton spadła i nic się nie stało miałem go prawie 2 lata ale mam teraz samsunga corby 2 też jest dobry ma wymienne obudowy i jest dotykowy.fajne 2 gry i świetne odtwarzanie muzyki tylko że nie ma wirtualnej klawiatury qwerty. Polecam że corby 2 jest doskonały, ma szybki internet wi fi, radio.

    OdpowiedzUsuń